banner

Miasto posiada ponad 50 ha na Maryninie

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radna Bożena Lecyk pytała burmistrza o ilość hektarów, posiadanych przez miasto na Maryninie.

– Są przez Pana podawane sprzeczne informacje odnośnie utworzenia strefy na Maryninie. Ile tych hektarów posiada miasto na tym obszarze?  – pytała radna – odnosząc się do poniższych wypowiedzi (z sierpnia i grudnia 2017 r.), o których  pisaliśmy na naszych łamach:

Trójgłos wypowiedzi burmistrza o strefie ekonomicznej w Maryninie

Ile tych hektarów posiada miasto na terenie Marynina? – pytała Lecyk.

-Nie wiem, kiedy coś takiego powiedziałem, być może było to zwykłe przejęzyczenie-odpowiedział burmistrz, uściślając, że chodzi o ul. Lubelską.  – Z całą pewnością, miasto Radzyń Podlaski posiada tam grunty o powierzchni  przekraczającej nawet 50 ha, przy czym jest to też taka sytuacja, że nie jest to powierzchnia jednolita, czyli nie jest skomasowana, poprzedzielana innymi działkami.

-Zamierzamy wskazać te tereny,  w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny przeznaczone pod budownictwo przemysłowe, podobnie jak również tereny przyległe do ul. Wisznickiej, drogi nr 63 – przy drodze wylotowej z Radzynia. Są to tereny doskonałe dla rozwijania przedsiębiorczości – podsumował Rębek.

Tereny w Maryninie zostały pozyskane dla miasta za kadencji burmistrza Józefa Korulczyka.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Wniosek na dotację dla „Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego” odrzucony przez miasto

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Sztuka jako życie – rozmowa z Jerzym Omelczukiem, artystą malującym ustami

Skomentuj