banner

Miasto nie uznaje roszczeń niepublicznych przedszkoli

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta, podczas sprawozdania z działalności burmistrza, Jerzy Rębek poinformował o wpłynięciu pisma z kancelarii prawnej, dotyczącego finansowych roszczeń trzech niepublicznych przedszkoli, opiewających na kwotę ok. miliona złotych.

-Kancelaria skierowała do nas roszczenia o jakoby nie zapłacone należności dla przedszkoli niepublicznych – poinformował na sesji burmistrz. – Dotyczy to lat 2012-2016.

O jakich kwotach mowa?

Niepubliczne Przedszkole „Kacperek”wnosi o  dopłatę 544 503, 87

Przedszkole „Biedroneczka”  – 256 923, 31

Niepubliczne Przedszkole „Bambino”- 189 110, 77

-Kwestia dotyczy 1 miliona złotych – odniósł się do powyższych kwot Jerzy Rębek. –  Prowadzimy prace związane z wyjaśnieniem tej kwestii. Nie uznajemy tych roszczeń, wszelkie kwestie rozliczeń z niepublicznymi przedszkolami, w naszym uznaniu, były prowadzone prawidłowo, począwszy do 2012 r.

-Przygotowujemy się do ewentualnego procesu sądowego – zapowiedział burmistrz. – Jeżeli kancelaria prawna będzie chciała dochodzić tych roszczeń, będziemy musieli się temu przeciwstawić w sposób przewidziany prawnie- podsumował.

 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

„Nerwowy” klient

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nowy rok z „Wrzosem”

Skomentuj