banner

Na sesji o promocji miasta

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta  radni apelowało o podjęcie działań ws. montażu tablic informacyjnych z kalendarium, System Informacji Turystycznej oraz wznowienie  wydanej przed laty mapy z przewodnikiem.

– Brak w dalszym ciągu tablic informacyjnych. Jeżeli można by było przy takich tablicach, oprócz informacji o obiekcie dołączyć kalendarium – kilka dat – zwracał uwagę radny Krzysztof Wołowik-550 lat to jednak jest jakiś okres – uzasadniał.

-Otrzymałem z Biura Promocji Miasta taką mapkę wydaną z 2003 roku. Zgłaszam wniosek, by ją uaktualnić i wydać nową. To jest potrzebne dla biura, mieszkańców i wszystkich ludzi przyjezdnych – prosił z kolei radny Krzysztof Stradczuk.

-Dlaczego nie ruszył System Informacji Turystycznej na 550-lecie Radzynia? – pytała radna Bożena Lecyk-Kiedy w końcu zostanie uruchomiony?

Odnosząc się do interpelacji burmistrz miasta, Jerzy Rębek odpowiedział:

-Takie tablice będą wykonane, razem z kalendarium. 

W sprawie mapki zwrócił się do Karola Niewęgłowskiego o pracę nad uaktualnioną publikacją. -Tak, aby po pewnej modyfikacji podobną mapkę wydać. Proszę wybaczyć, nie określę terminu w tym momencie, ale postaramy się to zrobić niezwłocznie.

25 czerwca miało odbyć się nagranie treści audio-przewodnika przez goszczącego w Radzyniu lektora, o czym poinformował wiceburmistrz, Tomasz Stephan. – Będziemy mieć wersję testową aplikacji- chodzi o to, by przetestować, czy te koordynaty wprowadzone w rzeczywistości odpowiadają punktom, o które nam chodzi. Wierzymy, że niebawem ta aplikacja ruszy i ta informacja turystyczna będzie dostępna jeszcze w szerszym zakresie, bardziej atrakcyjnym.

 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

W sieci: „Frames” na Letniej Scenie ROK

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

Skomentuj