banner

Nagrody dla rolników

Podczas sesji Rady Gminy Wohyń, poza zaplanowanym do realizacji porządkiem obrad, wręczono dwóm rolnikom z terenu naszej gminy nagrody. Dekoracja z powodu ASF została przeniesiona z planowanych gminnych dożynek na październikową sesję lokalnego samorządu.

Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radzyniu Podlaskim, wraz z zespołem współpracowników, wręczył Panu Sławomirowi Tupikowskiemu z Wólki Zdunkówki nagrodę w XV Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” za zajęcie III miejsca w etapie wojewódzkim i I miejsca w etapie regionalnym.

Okolicznościowy dyplom i gratulacje przekazał także przedstawiciel Lubleskiej Izby Rolniczej. Pan Tupikowski prowadzi w Wólce Zdunkówce wielokrotnie nagradzane, wyróżniające się gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji zbóż.

Ponadto Wójt Gminy Wohyń wręczył Panu Dariuszowi Mackiewiczowi z Ossowy przyznaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Z wnioskiem o jego wyróżnienie wystąpił Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Radzyniu Podlaskim. Gospodarstwo Pana Mackiewicza specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej w cyklu zamkniętym, korzysta z pomocowych funduszy, mimo trudnej sytuacji ciągle się rozwija.

zdj.: Gmina Wohyń

Regionalne Święto Edukacji Narodowej w SP2

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dzień drzewa w Filii Nr 1

Skomentuj