banner

Narobili świętego rabanu

W miniony piątek, 25 listopada w sanktuarium MBNP odbyło się Rejonowe Spotkanie Młodzieży, odbywające się pod hasłem –  „Prawda – czy jeszcze się liczy?”, któremu patronowała postać ks. Jerzego Popiełuszki. Wieczór modlitwy, uwielbienia, adoracji Najświętszego Sakramentu zgromadził ok. 400 młodych z trzech radzyńskich parafii, a także Ulana, Turowa, Kąkolewnicy, Kocka, Drelowa.

Mszę Świętą koncelebrowali kapłani, którzy przyjechali z młodzieżą. Głównym celebransem i animatorem wieczoru był ks. Grzegorz Suwała. Oprawę muzyczną przygotował Międzyparafialny Zespół ŚDM Band.

Po liturgii rozpoczęło się  czas uwielbienia Boga za przeżyte Światowe Dni Młodzieży, przypominano fragmenty słów papieża Franciszka, skierowane do młodych ludzi, gdy zwracał uwagę na trzy ważne słowa: przepraszam, proszę, dziękuję. Był czas na integrację –  mały poczęstunek oraz pantomimę młodzieży z Kocka.

Ważnym momentem spotkania była adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, podczas modlitwy młodzież zapalała otrzymane małe świeczki i zanosiła je pod ołtarz, ofiarowując Bogu swoje radości i strapienia. Pokrzepieniem w codziennym dawaniu świadectwa o swojej wierze było rozesłanie, gdy kapłani kreślili znak krzyża na czołach młodych  oraz przekazywali im  jedną z ksiąg Ewangelii. Spotkanie zakończyło się pieśnią „Na dobranoc” oraz wspólnym kręgiem, który ogarnął wnętrze świątyni.

Następne spotkanie – w lutym.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Z parafii św. Anny

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

XVI Otwarte Spotkania z Piosenką Szkolną

Skomentuj