banner

Nowe logo ROK

Radzyński Ośrodek Kultury  po latach zmienia swoje logo.

Dotychczasowe logo jest przestarzałe – stwierdzili  mieszkańcy – czas by odeszło do lamusa. Nowe logo zaprezentowane przez Radzyński Ośrodek Kultury nie wszystkim jednak  przypadło do gustu. Komentujący żartobliwie porównują je do reklamy makaronu czy filmu The Ring.

 

Nie zabrakło również krytycznych uwag odnośnie samego wykonania, jak twierdzą komentujący:

…z tego co było w całej Polsce rozpoznawalne zrobiono gniazdko makaronu.

„Typografia wygląda jakby ktoś o niej zapomniał, proporcji żadnych, nieczytelne i totalnie niezrozumiałe. Zgodne z nowymi trendami i minimalizmem? Minimalizm nie oznacza dosłownie czegoś białego na czarny m tle.[…] To co zostało zaprezentowane to jest interpretacja/szkic/kierunek w którym można jakoś zmierzać, na pewno nie powinno się tego traktować jako finał tej drogi. Pomysł naprawdę z ciekawą perspektywą ale wykonaniem przypomina to szkic na kolanie.”

„Poprzednie logo było robione ponad 20 lat temu z elementem graficznym rysowanym ręcznie sklejonym po wskanowaniu z czcionką w COREL DRAW 3. Ma cechy przeszłości ale i pomysł, indywidualność, oparcie w miejscu i charakterze instytucji. Choćby dlatego warto było je zachować. Jeśli już to wymienić na coś dużo , dużo lepszego. Nowe logo lepsze nie jest. Nie wnosi nic lepszego a tę tradycję psuje…”

Mieszkańcy darzą stare logo sentymentem, jest tym co prezentowało miasto w wielu miejscach, nie zmienia to jednak faktu że przyszedł czas na zmiany i choć nowe logo budzi mieszane uczucia, dla wielu jest niezrozumiałe, ludzie nie widzą w nim nawiązania do naszego miasta i Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Pytanie postawione przez komentujących brzmi czy aby jest to jego końcowy etap, czy też początek prac nad nowym logiem?

 

Szczepienie lisów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Narodowe czytanie

Skomentuj