banner

Nowy rok z Quizo w Starym Capie

Wieczorem 4 stycznia w czwartek w pubie Stary Cap rozpoczęła się kolejna, 16. już runda internetowego turnieju Quizo.

Wszyscy pragnący sprawdzić się w teście na wiedzę z ludźmi z całej Polski stawili się przed godziną 20:00 na stanowiskach. Po wpisaniu PIN-u gry na stronie Quizo zgromadzeni wspólnie odliczali sekundy do rozpoczęcia rozgrywki. Od tej edycji zmieniły się trochę zasady. Rozgrywka podzielona jest na dwie części, każda po 5 rund. Na końcu jest runda specjalna, w której zdobyte punkty mnoży się przez 2. Także sami gracze mają teraz wpływ na wybór tematów części kolejnych rund, wybierając je w głosowaniu na facebooku.

Tym razem tematem rundy specjalnej byli władcy polscy. Wcześniej nie zabrakło jednak pytań z dziedziny nauk ścisłych, biologii, przyrody, sportu czy muzyki. Praktycznie każdy mógł znaleźć rundę dla siebie. Przy części pytań trzeba było wykazać się także refleksem lub cierpliwością w oczekiwaniu na pojawienie się właściwej odpowiedzi…

Ekipa ze Starego Capa pod wodzą Pawła „Pablo” Calińskiego spisała się bardzo dobrze, pnąc się powoli w klasyfkacji i zajmując na koniec rozgrywki 5. miejsce w rankingu wszystkich pubów z całej Polski. Dzięki temu także nasze miasto uplasowało się na 3. miejscu w top 5 wszystkich miast.

Właściciel pubu i zarazem entuzjasta Quizo Paweł Celiński zwyciężył w lokalnym rankingu graczy, zdobywając w dwóch częściach rozgrywki najwięcej punktów. W szczodrym geście oddał jednak palmę pierwszeństwa Jakubowi Czarneckiemu, najlepszemu po pierwszej części. Zapytany o to, jak czuje się ze zwycięstwem oznaczającym darmowego burgera, ten odparł: – Bardzo dobrze. Teraz czekam na szansę rywalizacji ze zwyciężczynią poprzedniej edycji, czyli na starcie z „Ciuciubabką”.

Szkolenia uzupełniające

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nie wyobrażam sobie Radzynia bez kina – rozmowa z Robertem Mazurkiem, dyrektorem ROK-u

Skomentuj