banner

Nowy sprzęt w ROK-u

Koniec ubiegłego roku w Radzyńskim Ośrodku Kultury upłynął pod znakiem zakupów. Pozyskano fotele, nowe oświetlenie oraz stagebox.

Co to jest stagebox? – Mówiąc slangiem akustyków, jest to po prostu pyta, czyli przewód łączący mikser ze sceną. Podłącza się go do skrzynki zakończonej wieloma gniazdami. Dzięki temu nie będziemy ciągać 30 kabli od miksera, tylko jeden, cieniutki. Będzie nam dużo łatwiej, wygodniej i lżej- tłumaczył Wojciech „Molas” Gil, w ROK-u specjalista od udźwiękowienia.

ROK własnymi środkami zakupił także 10 nowych reflektorów. – Typowo teatralne, by oświetlić front, tudzież tył sceny. 1000 Wat jedna sztuka – prezentował sprzęt „Molas”.

Bardziej skomplikowana sprawa jest z fotelami do sali kinowej. Te stare były użytkowane od dekad i wymagają wymiany nie tylko z powodów estetycznych, ale też ze względów bezpieczeństwa. ROK zdecydował więc, że po ekonomicznej cenie zakupi zastępstwo na ich miejsce. Nabyto 220 foteli za 9 tys. złotych. Za sztukę zapłacono więc ok. 40 zł. Są to fotele używane, pochodzące z Domu Chemika w Puławach.

Zarówno reflektory jak fotele czekają na zamontowanie. Powinno to nastąpić w  lutym.

Najechała na tył pojazdu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wycieczka do Siedlec z SP nr 1

Skomentuj