banner

O przeszłości i przyszłości w Radzyniu Podlaskim

W dniach: 24- 30 października 2016 w Radzyniu Podlaskim odbyła się trójstronna międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu „Nasza historia i nasza przyszłość” współfinansowanego ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Przez siedem dni młodzież z Polski, Niemiec oraz Ukrainy integrowała się i wspólnie spędzała czas.

Młode pokolenie Polaków reprezentowane było przez podopiecznych OSiW OHP  w Radzyniu Podlaskim, młodzież z Niemiec i Ukrainy przyjechała z organizacji partnerskich Stadtjugendpflege Lauenburg i My_UA.

Gry i zabawy integracyjne służyły lepszemu poznaniu się , a także nabyciu podstawowych zasad współpracy w międzynarodowych grupach. Wieczory narodowe przygotowane przez uczestników z wszystkich krajów przybliżyły kulturę i tradycje danego państwa.

Wizyty w miejscach pamięci II Wojny Światowej: Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej pozwoliły wszystkim zmierzyć się z niełatwymi aspektami historii łączącej nasze kraje. Były również impulsem do refleksji nad przeszłością przy jednoczesnym spoglądaniu w przyszłość.

Bardzo udana była wizyta w wiosce ginących zawodów w ECKiW OHP w Roskoszy, gdzie młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach tradycyjnego polskiego rzemiosła – tkactwa i cukiernictwa.

Elementem kończącym całe przedsięwzięcie była dyskusja, podczas której młodzież  i opiekunowie podsumowali całą wymianę oraz rozdano certyfikaty uczestnictwa. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż było to niezapomniane przeżycie i zarazem ciekawe doświadczenie  w życiu każdego z nas.

R. Najdychor

CEiPM OHP w Białej Podlaskiej

pnfwm

foto-3

Eliminacje gminne XX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego”QUO VADIS – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W MBP o efektywnym czytaniu

Skomentuj