banner

Orszak Trzech Króli

W sobotę 6 stycznia już po raz piąty przeszedł ulicami miasta Orszak Trzech Króli. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a jego centrum była żywa szopka bożonarodzeniowa.

Zanim do tego doszło, o godz. 12:00 wierni zgromadzili się w kościele pw. Świętej Trójcy. Mszę św. odprawił proboszcz parafii, ks. Andrzej Kieliszek. Przypomniał w kazaniu główne przesłanie święta Objawienia Pańskiego. – Chrystus przyszedł do każdego człowieka. I do pastuszków, i do królów – zaznaczył. Zachęcił też wszystkich do radosnego przeżywania uroczystości i wspólnego śpiewania. – Żyjemy w czasach wolności religijnej i powinniśmy manifestować swoją wiarę w przestrzeni publicznej – przypomniał.

Po zakończonej Mszy, w czasie której poświęcono także kredę, wszyscy zgromadzili się pod kościołem, gdzie czekali już Mędrcy na koniach. Pod ich przewodem orszak dotarł pod szopkę, w której tradycyjnie już nie zabrakło prawdziwych zwierząt i aktorów. W tym roku zgromadzeni ujrzeli żywą Świętą Rodzinę – Maryję, Józefa i Dziecię.

Zapraszamy też do obejrzenia drugiej części naszej fotorelacji.

Kradzież pół tysiąca zdrapek miała załatwić finansowe kłopoty

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Tradycja w ujęciu młodych, czyli 50 najlepszych przepisów”

Skomentuj