banner

Otwarcie „Książniczek”

W piątek, 11 maja o godz. 11.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się uroczyste otwarcie „Książniczek” – domków na książki. 

Teraz w Radzyniu będzie można przeczytać książkę z mini-biblioteki, która stanie w kilku punktach miasta i będzie wyglądała jak pałac Potockich.

Projekt zakłada rozmieszczenie na terenie miasta  drewnianych mini bibliotek (domków), odzwierciedlających bryłę Pałacu Potockich , w których zostaną umieszczone książki. Mieszkańcy miasta i powiatu w ramach bookcrossingu będą mogli bezpłatnie wypożyczyć książki do domu, wymienić, ale też zostawić egzemplarze ze swoich zbiorów. Podobna inicjatywa, odnosząca wielki sukces w krajach anglosaskich, znana jest jako „Little Free Library”.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa, wiedzy, ale też ogólny rozwój społeczny. Plusem jest dostępność do książek bez ograniczeń czasowych (7 dni przez 24 godziny) i formalnych. Działanie ma na celu łączyć społeczność, propagować piękno słowa, ale też piękno zabytków lokalnych. Poprzez to, że książki będą przynoszone przez mieszkańców do domków z książkami

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Ulanie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: o budżecie obywatelskim na 2019 r.

Skomentuj