banner

Iluminacja świetlna na ulicach Radzynia: Od kiedy i za ile?

Już od 6 grudnia do Święta Trzech Króli włącznie, wybrane miejsca w Radzyniu będą rozświetlały bożonarodzeniowe ozdoby, zamontowane przy latarniach. Iluminacja świetlna będzie się znajdowała na Placu Wolności, ul. Ostrowieckiej, Wyszyńskiego i Sitkowskiego.

Chcemy zrobić to nie tylko dla najmłodszych mieszkańców Radzynia, ale po to, żeby było miło wszystkim, którzy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. – powiedział na wczorajszej sesji Rady Miasta włodarz miasta.

Fundusze przeznaczone na ten cel mają pochodzić od sponsorów – firm i przedsiębiorców działających w naszym mieście, bo jak przyznał burmistrz, miasta nie stać w tej chwili na taki zakup. – Do tej pory 10 podmiotów przekazało środki na ten cel, w kwocie 7 800 zł. – powiedział Jerzy Rębek. Kolejne 9 firm zamierza je wpłacić w najbliższym czasie. Burmistrz nie chciał wymienić kwot jakie wpłaciły poszczególne firmy, bo jak stwierdził, cenna jest każda złotówka. – Nie chcę jednych wyróżniać, a innych stawiać w trochę gorszym świetle. – uzasadnił swoje postępowanie włodarz miasta. Poszczególne firmy i przedsiębiorcy zostaną przedstawieni już po dokonaniu wpłat przez wszystkie podmioty. Koszt iluminacji to  ponad 23 500 zł.

DSC_0457

.

Miasto ma zapłacić blisko 54 tysiące złotych kary

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z Rady Powiatu: czy powstanie Centrum Kształcenia Praktycznego?