banner

Patrycja Chud Mistrzynią Polski, Martyna Zielnik II Wicemistrzynią Polski!

W miniony weekend Dąbrowa Białostocka stała się miejscem zmagań najlepszych zawodników w kategorii juniora podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do. W wyżej wymienionych zawodach wystartowało 42 kluby w tym również Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do.

Znakomicie spisały się podopieczne Łukasza Ciężkiego, Patrycja Chud i Martyna Zielnik, które po dwóch turniejach kwalifikacyjnych w Lublinie i Janowie Podlaskim bez żadnych problemów uzyskały prawo do startu podczas tegorocznych mistrzostw. Wymienione zawodniczki wystartowały w konkurencji układów mistrzowskich w których zajęły miejsca 9-16, jak również w technikach specjalnych plasując się na 13 miejscu w Polsce.

W koronnej konkurencji walk indywidualnych, było już znacznie lepiej. Obie zawodniczki wystartowały w walkach do 55 kg, gdzie ostatecznie Patrycja Chud zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski a Martyna Zielnik wywalczyła brązowy krążek i tytuł II Wicemistrzyni Polski. Bardzo dobre wyniki jak i same walki zbliżyły zawodniczki do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się na przełomie października w Irlandii.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realne bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony:

– Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaski,

– Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

– Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

– Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

– Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

– Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,

– Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim,

– Firmy Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,

– Firmie Pana Jacka Niebrzegowskiego TECHMAG,

– Spółdzielni – SIMENA

Festiwal Pieśni Maryjnej „Chwalcie łąki umajone…”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Interwencje radzyńskich strażaków na przełomie kwietnia i maja

Skomentuj