„Perła polskiego renesansu” - RadzyńINFORadzyńINFO
banner

„Perła polskiego renesansu”

Dnia 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego zostanie zaprezentowany reprint Biblii Brzeskiej. Volumen został wypożyczony na jeden dzień dzięki uprzejmości Biblioteki Parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.

Ekspozycję uatrakcyjni wykład dr Tomasza Mańko: „Biblia Brzeska jako XVI wieczna perła polskiego renesansu”. Słowo wstępu wygłosi ks. Romana Lipiński. Biblia Brzeska została wydana w 1563r. i jest to drugi, po katolickiej Biblii Leopolity, wydany drukiem przekład na język polski. Wydanie i historia Biblii Brzeskiej wiąże się z dotarciem do Polski fali Reformacji i jest niewątpliwie ważną częścią historii naszego narodu.

Do dzisiaj przetrwało jedynie 100 egzemplarzy tego starodruku. Można je zobaczyć w Bibliotece Jagiellońskiej , w Bibliotece im. Ossolińskich, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i w Bibliotece
Polskiej w Paryżu .

Serdecznie zapraszamy na jedyne i niepowtarzalne wydarzenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim. W piątek, 8 września o godz. 10:00 spotkanie dla grup szkolnych , natomiast o godz. 17:00 spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Starostwo wystosuje pismo w sprawie ASF

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Skręcając w lewo, zajechał drogę motocykliście

Skomentuj