banner

Piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”

24 czerwca w godz. 12.00 – 16.00 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim przy ul. Lubelskiej 25, Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczynają jubileuszową, 10. edycję serii pikników edukacyjnych „Sieciaki na Wakacjach”. Do tej pory, w corocznej, ogólnopolskiej akcji piknikowej poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z internetu, wzięło udział ponad 100 tysięcy dzieci – młodych internautów.

W trakcie pikników, których celem jest edukacja poprzez zabawę, dzieci uczą się jak unikać zagrożeń w internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Poznają „netykietę” oraz zasady bezpiecznego surfowania w sieci.

Dowiadują się też, jak chronić swoją prywatność, a także jakie zagrożenia mogą nieść za sobą internetowe znajomości. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Wzorem ubiegłych lat na potrzeby pikników przygotowano bogatą ofertę edukacyjną. Młodzi internauci biorący udział w zabawie zdobywają wiedzę o bezpieczeństwie w internecie, a biorąc udział w konkursach – otrzymują atrakcyjne materiały edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji.

Elementem akcji są wakacyjne pakiety edukacyjne przeznaczone dla lokalnych inicjatorów, czyli osób, które chciałyby samodzielnie zorganizować sieciakowy piknik edukacyjny w swojej miejscowości. W ubiegłych trzech edycjach w ten sposób zorganizowano blisko 1000 lokalnych pikników, w których wzięło udział 48 tyś dzieci.

Wszelkie informacje na temat działań w ramach akcji „Sieciaki na Wakacjach” można znaleźć na stronie www.sieciakinawakacjach.fdn.pl. Tam również dostępny jest spis planowanych imprez edukacyjnych organizowanych przez lokalnych partnerów oraz formularz pozwalający na zamówienie pakietu edukacyjnego, na podstawie którego można samodzielnie poprowadzić imprezę dla dzieci

Kampania realizowana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet oraz programu Chronimy Dzieci

***

Fundacja Dzieci Niczyje w ramach realizacji zadania publicznego Bezpieczna  i przyjazna szkoła – ocena szkół i placówek systemu oświaty realizujących politykę ochrony dzieci przed agresją i przemocą przygotowała ciekawą ofertę edukacyjną pikniku na którą składają się:

  1. Mega Centrum Zabezpieczeń – 6 stanowisk komputerowych, wyposażonych w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę.  Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z gier komputerowych, quizów oraz kursów e-learning;

  2. Sieciokino – to miejsce, w którym uczestnicy będą mogli obejrzeć kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci oraz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Po emisji każdego filmu uczestnicy wezmą udział w konkursie, w którym będą mogli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w sieci.

  3. Scena konkursowa – to miejsce, w którym uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami i w którym odbędzie się koncert hip-hopowy.

Na pikniku wystąpi zespół „W Dobrym Świecie”, który wykona piosenki  o tematyce edukacyjnej.

  1. SiecioMat Losujący, to miejsce, w którym dzieci odpowiedzą na pytania quizowe na temat bezpieczeństwa w internecie.

  2. Sieciakowa Strefa Rozrywki – to miejsce, w którym uczestnicy będą mogli kolorować sieciakowe kolorowanki i rozwiązywać quizy, rebusy i zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online.

  3. Zabawa z Neciem – to miejsce w którym najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział z edukacyjnych zabawach i aktywnościach mających na celu wprowadzenie w świat bezpiecznego internetu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku edukacyjnym!

Już jutro, 24 czerwca 12-16.00 / Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Radzyń Podlaski, ul. Lubelska 25

Niedzielne Popołudnie Teatralne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pałac Potockich w gronie „cudów Polski”? To możliwe!

Skomentuj