banner

„Piróg” i Jurij w bandzie Panka? Kaganek pierwszym wzmocnieniem

W wczorajszym sparingu z Pogonią Siedlce (0-1) do dyspozycji szkoleniowca „biało-zielonych” była szóstka testowanych graczy. Skupiliśmy się na dwóch z nich – to 21-letni napastnik, Patryk Róg ( Izolator Boguchwała) oraz Ukrainiec, Jurij Perin (Łada Biłgoraj) – 31 -latek, który ubiegłoroczną jesień zakończył z 6 trafieniami dla czwartoligowej ekipy. Pierwszym oficjalnym wzmocnieniem jest skrzydłowy, Jakub Kaganek. Z Radzyniem żegna się natomiast Szymon Wiejak. W testmeczu wystąpili także: Kacper Duduś i Przemysław Ponurek (Górnik II Łęczna) oraz Adrian Dudkowski (Wisła Puławy). Kto z nich zostanie na Warszawskiej?

Wychowanek krakowskiej Wisły Jakub Kaganek jest pierwszym wzmocnieniem  w zimowym okienku transferowym. W przeszłości urodzony w 1992 roku w Krakowie skrzydłowy oprócz „Białej Gwiazdy”(debiutował w drużynie prowadzonej przez trenera Kulawika 11 września 2010 roku), występował w Bytovii Bytów, niemieckim LSV Neustadt/Spree(11 m./2 gole), Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska, Lubliniance (31 spotkań/ 5 trafień) i JKS 1909 Jarosław

Najczęściej występuję jako skrzydłowy. Nie ma dla mnie problemu, czy gram na lewej pomocy, czy na prawej – mówił Kaganek w wywiadzie dla wislalive.pl

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu pozostawał bez klubu. Kaganek będzie miał za zadanie wzmocnić rywalizację na bokach pomocy. Na poziomie III ligi 26-latek zanotował dotychczas 62 występy. Oprócz III ligi, grał także w Młodej Ekstraklasie, II lidze zachodniej i IV lidze małopolskiej.

Oprócz Wiejaka, ekipę „biało-zielonych” opuścili: Damian Iwańczuk, Paweł Myśliwiecki, Adam Zawierucha, Piotr Zmorzyński i Bartosz Madejski.

Patryk Róg

Jesienny bilans testowanego przy Warszawskiej napastnika może budzić uznanie – pojawiając się 16 razy na placu gry, 13 razy trafiał do siatki rywali(notując dwukrotnie hat-tricki). „Piri” to rocznik ’96 (190 cm wzrostu/92 kg wagi), może grać także na pozycji ofensywnego pomocnika. Jest wychowankiem Orłów Rzeszów, ale od kilku lat był zawodnikiem Resovii.

Jurij Pierin

Bardzo dobrze operuje piłką na polu karnym. Potrafi skutecznie wykańczać akcje swojego zespołu. Piłka sama szuka go przed bramką rywala – to jedna z wielu pozytywnych recenzji kolejnego testowanego napastnika z Ukrainy. Obchodzący 9 stycznia 31. urodziny Jurij wiosną 2017 przedstawił się kibicom Łady Biłgoraj dwoma premierowymi trafieniami wyjazdowym meczu w Piszczacu. W ojczyźnie reprezentował barwy Bukowiny Czerniowce.

Latem 2017 roku jeździł na testy do III-ligowych klubów, ostatecznie pozostając w Biłgoraju. Miał niezłą rundę wiosenną 2016/17 – w 16 meczach zaliczył 10 trafień na czwartoligowym froncie. Mówiło się o Avii Świdnik, o jednym z trzecioligowców z Podkarpacia, na tapecie był także temat przenosin do Hetmana Zamość.

***

Podczas wczorajszego testmeczu z Pogonią (0-1, gol po składnej akcji i dośrodkowaniu wprost na głowę zawodnika Pogoni, który nie upilnowany bez problemu wpakował piłkę do bramki) na drugą połowę wyszła silniejsza jedenastka „biało-zielonych”. Środowy sparing od pierwszej minuty zaczęli m. in. Nowacki (w bramce), Lipiński, Stolarczyk, Kot, Rycaj, Puton i zawodnicy przymierzani do „biało-zielonych”. Po przerwie na boisku pojawili się m.in. Stężała, Szymala, Korolczuk, Kalita, Kiczuk oraz nowy nabytek w ekipie Panka –  Kaganek.

Orlęta: Marek Nowacki (46 Krzysztof Stężała) – Przemysław Ponurek (46 Bartosz Ciborowski), Rafał Kiczuk, Krystian Stolarczyk (68, Adrian Dudkowski), Kacper Lipiński (46 Patryk Szymala) – Karol Rycaj (46 Jakub Kaganek), Arkadiusz Kot (46 Arkadiusz Korolczuk), Piotr Madejski, Krystian Puton (46 Karol Kalita), Kacper Duduś – Patryk Róg (46 Jurij Perin)

 

Trójgłos wypowiedzi burmistrza o strefie ekonomicznej w Maryninie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kto zadba o gminną kulturę i sport?

Skomentuj