banner

Podbili Kanzas, przejdą Krznę?

W święto Trzeciomajowej Konstytucji, w Janowie Podlaskim ekipa KS ASz-Bud Komarówka grała z Kanzasem Konstantynów. Wynik (5-1) nie pozostawiał złudzeń, która drużyna prezentowała więcej piłkarskiej klasy. Dziś  „żółto-czarnych” czeka jednak o wiele trudniejsze zadanie. Na swoim boisku wicelider  podejmie Krznę – ekipę, która z przewagą 7 pkt. lideruje tabeli klasy „B”.  Będzie to więc przedsmak el classico. 

Bramki:
 1:0 Marcin Mróz (asysta Paweł Klimiuk)
 2:0 Dawid Patkowski
 3:1 Marcin Mróz (as. Mikołaj Ilczuk)
 4:1 Marcin Mróz
 5:1 Karol Oniszczuk (as. Łukasz Barańczuk)

Już w pierwszej minucie spotkania Damian Melaniuk wypuścił Pawła Klimiuka na skrzydle, który wrzucił piłkę do Marcina Mroza a nasz zawodnik strzałem z powietrza skierował piłkę do bramki. W  15 min. spotkania grający trener naszej drużyny dograł piłkę w pole karne i w zamieszaniu pod bramkowym pierwszy dopadł do piłki Dawid Patkowski i z bliskiej odległości oddał mocny strzał który zamienił na bramkę. Kolejna sytuacja zakończona bramka była w 28 min. kiedy to Mikołaj Ilczuk zagrał prostopadłą piłkę między obrońcami do Marcina Mroza, a bramkarz gospodarzy wychodząc do piłki popełnił fatalny błąd puszczając piłkę pod pachą i Mróz dopełnił formalności na pustą bramkę. Goście w pierwszej połowie również stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną z nich lub dobrze interweniował nasz bramkarz Gabriel Wołowik.

W drugiej części spotkania gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale nieskutecznie. W 70 min. Maciek Klimiuk będąc w polu karnym oddał strzał na bramkę gospodarzy a bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi Marcina Mroza i Mróz dostawiając stopę do piłki skierował ją do bramki tym samym kompletując hat-tricka. W doliczonym czasie gry Łukasz Barańczuk z prawej strony dośrodkował piłkę w pole karne a będący tam Karol Oniszczuk naciskając obrońców i bramkarza zabrał im piłkę i postawił kropkę nad i.

Pani Sędzia spotkania pozwalała na ostrą grę obu drużynom, nie odgwizdując ewidentnych fauli co doprowadziło do niepotrzebnych ostrych zajść pomiędzy piłkarzami i pod koniec spotkania nasz zawodnik walcząc o piłkę zderzył się z zawodnikiem gospodarzy, po którym obaj upadli na ziemię. Jak się jednak później okazało, zawodnik naszej drużyny poważnie ucierpiał w tym zajściu i musiał zostać przewieziony pogotowiem ratunkowym do szpitala w Białej Podlaskiej, gdyż podejrzewany był wstrząs mózgu, ale na szczęście po badaniach został wypisany do domu. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa bo już w najbliższą niedzielę mecz na który wszyscy czekają.

Skład KS AZ-BUD:
Gabriel Wołowik- Mateusz Janiak, Robert Szydło, Ernest Bobruk, Patryk Klimiuk- Mateusz Daniłko, Mikołaj Ilczuk- Marcin Mróz, Paweł Klimiuk, Damian Melaniuk- Dawid Patkowski

Ponadto grali: Maciek Klimiuk, Karol Hajbos, Łukasz Barańczuk, Eryk Korneszczuk i Karol Oniszczuk.

W trzeciomajowych biegach bezkonkurencyjna Komarówka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wólka Komarowska ma swoją jednostkę OSP

Skomentuj