banner

Policjanci ujawnili kontrabandę

Niemal 750 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj radzyńscy policjanci. 

Radzyńscy kryminalni ustalili, że 56-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, na terenie swojej posesji oraz w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach, posiadać może wyroby bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj policjanci sprawdzili uzyskane informacje. Mężczyzna zatrzymany został w swoim samochodzie, kiedy przebywał na jednym z parkingów na terenie Radzynia Podlaskiego. W jego aucie policjanci ujawnili kontrabandę.  Tego dnia policjanci weszli również pod wskazane adresy. W miejscu zamieszkania 56-latka oraz na terenie zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci również ujawnili „nielegalne” papierosy.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli niemal 750 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. „Nielegalny towar” został zabezpieczony. Uszczuplenie Skarbu Państwa z podatku akcyzowego wyniosło ponad 12 tys. złotych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.  Wyraził też chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

KPP  w Radzyniu Podlaskim

Zapraszamy na koncert Wolf Mail Band

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zaproszenie na Galę Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych

Skomentuj