banner

Potrącenie rowerzystki

Dziś, około godziny 10.00 na ul. Warszawskiej, na wysokości Urzędu Miasta doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy.

Na miejscu błyskawicznie pojawiło się pogotowie, które zabrało poszkodowaną kobietę do szpitala. Policja bada okoliczności zdarzenia, apelując o rozwagę i zachowanie ostrożności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW Golf 70-letni mężczyzna potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię prowadząc rower. Pieszą był 62-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego.

Do zdarzenia doszło  około godz. 9:40  na ulicy Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej jednostki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, 70-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski, potrącił pieszą, która prowadząc rower przechodziła przez jezdnie na przejścia dla pieszych.

    W wyniku wypadku drogowego 62-letnia piesza, mieszkanka Radzynia Podlaskiego doznała obrażeń ciała i została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. W chwili wypadku kierujący volkswagenem był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie.

    Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Zapiecek przyznaje granty na działania międzypokoleniowe i wydanie publikacji

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dni Radzynia, dzień IV

Skomentuj