banner

Potrącenie rowerzysty

Radzyńscy funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach porannych na drodze K-19 w miejscowości Kolonia Jurki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem na skrzyżowaniu podjął manewr skrętu w lewo w trakcie, którego doszło do zderzenia z ciężarową Scanią. Cyklista z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 07:30 na drodze K-19 w miejscowości Kolonia Jurki. Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że 56-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica najpierw poruszał się pieszo prowadząc rower. Następnie na wysokości skrzyżowania z drogą podporządkowana prowadząca do miejscowości Jurki w momencie omijania przez samochód ciężarowy wsiadł na rower i nie upewniając się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru skręcił w lewo uderzając w bok ciężarówki. Scanią wraz z naczepą służącą do przewozu drewna kierował 39-letni mieszkaniec powiatu białostockiego.

W wyniku wypadku cyklista, doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Kierujący Scanią był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

W sieci: Żelazna Brama wróciła na swoje miejsce

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Eryk Niewęgłowski, Patrycja Chud, Kamil Chud, Martyna Zielnik i Katarzyna Ciężka powalczą o medale Mistrzostw Świata w Taekwon-do!!!

Skomentuj