banner

„Jan Paweł II w drodze do świętości” – Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu

W piątek, 6 kwietnia, w ZPO w Borkach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II. Konkurs został objęty patronatem starosty radzyńskiego, pana Lucjana Kotwicy, a jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radzyńskiego.

Zanim uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testów konkursowych nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Wszystkich biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów powitał pan dyrektor, Roman Pawelec, który wyraził radość z tak licznej grupy uczniów, którzy wykazali chęć uczestnictwa w wydarzeniu, organizowanym przez ZPO w Borkach. Do udziału zgłosiły się następujące placówki: Szkoła Podstawowa w Ostrówkach, Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych, Zespół Szkół w Zabielu, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, Szkoła Podstawowa w Lisiowólce, Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kępkach, Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Białce, Szkoła Podstawowa w Żabikowie, Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Białej, Szkoła Podstawowa w Brzostówcu, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim Szkoła Podstawowa w Tchórzewie, Zespól Placówek Oświatowych w Borkach.

W konkursie wzięło udział: 31 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej, 23 uczniów z klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum, 2 uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej. Uroczystego otwarcia Konkursu dokonał wójt Gminy Borki, pan Radosław Sałata. Wójt podkreślił, jak niezwykle ważne jest przybliżanie życia i nauczania św. Jana Pawła II – szczególnie ludziom młodym. Wyraził też wielką radość, że tak wiele szkół zainteresowało się konkursem, gdyż świadczy to o wciąż żywej potrzebie poznawania nauki Jana Pawła II.

Uczestnicy rozwiązywali test dostosowany do każdej grupy wiekowej, składający się z 50 zadań otwartych i zamkniętych o różnym stopniu trudności. Laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Klasy IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce: Kozieł Aleksandra, II miejsce: Belniak Martyna, III miejsce: Morawik Kinga;

Klasy VII i klasy II i III gimnazjum

I miejsce: Emilia Bandyk, II miejsce: Budzyńska Aleksandra, III miejsce: Zielnik Dominika;

Klasy ponadgimnazjalne

I miejsce: Machowski Piotr, II miejsce: Korolczuk Patrycja.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, natomiast laureaci zostaną nagrodzeni 15 czerwca 2018 roku na Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Podziękowania i słowa uznania za włożoną pracę dla wszystkich uczestników, gratulacje dla najlepszych! Serdeczne podziękowania także dla osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu: pani dyrektor Jolanty Guz, pana dyrektora Romana Pawelca, pani Violetty Rogulskiej, pani Anny Badziak, pana Marka Sikory, pani Jadwigi Suska, pani Joanny Koniecznej oraz dla pań kucharek.

Info. Violetta Rogulska Fot. Monika Trojak

Turniej Tenisa Stołowego na 100-lecie Niepodległości

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Gmina Borki po raz pierwszy z dotacją na odbudowę dróg

Skomentuj