banner

Powiatowy finał konkursu „Jestem bezpieczny”

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się powiatowy finał konkursu wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu radzyńskiego. Oprócz sprawdzenia swojej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, dzieci walczyły o przygotowane nagrody rzeczowe. I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kępkach, gm. Ulan-Majorat.

W tym roku etap powiatowy konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny” odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach. Musieli rozwiązać test wiedzy składający się z 20 pytań, zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło oraz plakat będący projektem graficznym do zamieszczenia na koszulce. Projekt ten zawierał treści promujące konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”.

Po ocenieniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów okazało się, że finał powiatowego konkursy wygrała Szkoła Podstawowa w Kępkach, która zdobyła najwięcej punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Białce.

Na zakończenie konkursu każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom dla szkoły, a każdy uczestnik nagrodę rzeczową. Jesteśmy przekonani, że udział dzieci w tego rodzaju przedsięwzięciach przyczyni się do wzrostu ich bezpieczeństwa w każdej sytuacji życiowej, z jakimi na co dzień muszą się spotykać.

Nagrody w finale powiatowym konkursu „Jestem bezpieczny” ufundowane były przez: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski, KRUS oddział w Radzyniu Podlaskim i PSB Mrówka Andrzej i Piotr Tarkowski.

Sponsorom serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla uczestników zmagań.

Sprawdź repertuar kina „Oranżeria”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Ukradł elektronarzędzia, dostał 3-miesięczny areszt

Skomentuj