banner

Wystawa rysunku Antoniny Bożym-Rotari

W piątek 5 stycznia w galerii „Oranżeria” otwarto pierwszą w tym roku wystawę. Sezon rozpoczęła Antonina Bożym-Rotari, która zaprezentowała portrety wykonane techniką rysunkową.

Bohaterka wieczoru urodziła się w 1991 roku Mołdawii, ale koleje losu sprawiły, że osiadła wraz z mężem w naszym mieście. Rysunkiem zajmuje się od 2007 roku. Jej pierwsze dzieło, autoportret, można było podziwiać na wystawie obok świeżych prac z 2017 roku. Artystka niedawno z wyróżnieniem obroniła dyplom artystyczny z malarstwa i rysunku na lubelskim UMCS-ie.

Sztuką zaraził mnie dziadek, który był bardzo utalentowanym artystą – wyznała nam Antonina Bożym-Rotari. – Dlaczego wybrałam właśnie rysunek? To po prostu coś, co jest w sercu.

Organizacją wieczoru jak zwykle zajął się Arkadiusz Kulpa. Podczas wernisażu obecny był  nowy dyrektor ROK-u, Robert Mazurek wraz z małżonką.

Wszystkich młodych fanów twórczości Antoniny Bożym-Rotari wypada zachęcić do zapisania się na warsztaty dla dzieci i młodzieży, które artystka wkrótce będzie prowadzić w ROK-u. Zgłoszenia należy kierować do Arkadiusza Kulpy.

Część zdj.: Adam Wierzchowski

Nie wyobrażam sobie Radzynia bez kina – rozmowa z Robertem Mazurkiem, dyrektorem ROK-u

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kradzież pół tysiąca zdrapek miała załatwić finansowe kłopoty

Skomentuj