banner

Prowokacja wymierzona w RaSIL

W styczniu do Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych przyszła korespondencja zwrotna, kierowana do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Rzekomym jej nadawcą miało być RaSIL. Przesyłka wysłana została 28 grudnia 2016 r. z Łukowa.

Po otworzeniu przesyłki okazało się, że zawiera ona wydruki z portali internetowych artykułów dotyczących zamiany działek przez burmistrza Jerzego Rębka z pewnym radzyńskim przedsiębiorcą. Pod ostatnim wydrukiem był komentarz: „Transakcja ta świadczy o niegospodarności burmistrza Rębka i CBA powinna ją zbadać”. Pod tym pismem był podrobiony podpis prezesa Stowarzyszenia.

Przesyłka została zwrócona, gdyż na kopercie był nieprawidłowy adres CBA. Zamiast Alei Ujazdowskich, gdzie jest siedziba CBA, na kopercie widniały Aleje Jerozolimskie. Jako że jako nadawca podany był RaSIL, na jego adres przyszedł zwrot.

Prezes RaSIL Józef Korulczyk zwołał posiedzenie Zarządu, na którym przedstawił to dziwne zdarzenie. Decyzja zarządu sprawa została skierowana do prokuratury. Zarząd uważał, że jest szansa na ustalenie sprawcy podszywania się pod RaSIL oraz sfałszowania podpisu, pismo bowiem zostało wysłane priorytetem, a poczta jest monitorowana. Niestety prokuratura umorzyła postępowanie ze względu na niewykrycie jego sprawców.

Sprawa jest zagadkowa. Dlaczego ktoś wysyłał pismo o niegospodarność burmistrza Rębka, podszywając się pod RaSIL? Przecież mógł to zrobić anonimowo bądź mieć odwagę się podpisać. Gdyby nie błąd w adresie, nikt w RaSIL nie wiedziałby o wysyłce, a sprawę mogło prowadzić CBA.

Portal Radzyninfo przekazuje mieszkańcom informacje. Jeśli są nieprawidłowości, każdy mieszkaniec może złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mogą też to zrobić organy ścigania z własnej inicjatywy. Powinni to robić ze względu na swoją funkcję radni. Sprawa jest zagadkowa, a prokuratura nie potrafiła jej rozwikłać.

Zaproszenie do Kocka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Piłkarzyki poszły w ruch!

Skomentuj