banner

Przenieś się do dawnego Radzynia, czyli „W partyturze życia” Alicji Twardowskiej

Dziś, o godz. 17.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się promocja książki Alicji Twardowskiej „W partyturze życia”. Na kartkach jej książki znajdziemy opowieści i zdjęcia z Radzynia sprzed lat. Warto!

Alicja Twardowska – muzyk teoretyk, redaktor, wydawca, a także autorka podręczników dla dzieci: Wesołe instrumenty, Wieczorynki z Fryderykiem, Fortepian babuni.Współautorka książki napisanej z mężem – kompozytorem Romualdem Twardowskim – Wilno, moje miasto. Organizatorka wielu koncertów, promocji młodych talentów, pomysłodawczyni Statuetki „Bursztynowe Nutki”, wręczanej od 2015 roku osobom wyróżniającym się w dziedzinie edukacji muzycznej.
Rodowita Radzynianka mieszkająca w Warszawie.

„Z zaciekawieniem czytuje się biografie. Lubimy bowiem podglądać cudze życie przez dziurkę od klucza. Taką właśnie autobiograficzną opowieścią jest książka Alicji Twardowskiej W partyturze życia. Napisana piękną polszczyzną zawiera wiele głębokich przemyśleń: „Dla mnie życie to odkrywanie cudu chwili”. A w innym miejscu: „Odkryłam nową formę modlitwy – zachwyt”. Z tej książki przebija miłość do ludzi, przyrody i artystyczna dusza Autorki. A także nieprawdopodobna pogoda ducha. Nie mówiąc już o przeżywaniu i wielkiej miłości do muzyki. Książkę tę należy przeczytać chociażby dlatego, by samemu podnieść się na duchu”

Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny

„Szukajcie prawdy jasnego płomienia” – Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zrób zdjęcie „najbliższe sercu”

Skomentuj