banner

„Przyszedł trener, morale wzrosło”, czyli solidne granie na hali

Wczoraj, w hali ZSP w ramach Halowej Ligi Piłki Nożnej rozegrano VII i VIII kolejkę. Najbardziej emocjonującym meczem, rozegranym przed południem było starcie Sportówki z Wąsem. Końcowy remis (3-3) wyszarpano przed końcem, a i bramka głową po składnej akcji jeszcze długo pozostanie w pamięci obserwatorów.

Przed sobotnim graniem fotel lidera zajmowała ekipa Wąs Team – po 6. kolejkach uzbierała 18 punktów, o dwa „oczka” więcej od Drink Team.

Na słowa uznania zasłużył golkiper Wedla, który swoimi pewnymi interwencjami dawał spokój w tyłach. Jego koledzy z  ofensywy, choć w przypadku futsalu właściwie ciężko mówić o sztywnych trzymaniu formacji, w dwóch pierwszych meczach zaplikowali rywalom 9 goli.  Defensywa ich przeciwników w drugim starciu przypominała szwajcarski ser, a Wąs wchodził w pole karne Radzynianki jak w masło.

Zamknięty w pierwszej fazie mecz Młodzieżówki z Płudawianką potoczył się po myśli radzyńskich rutyniarzy – gole „Pliszki” i Dymka dały miejscowym dwubramkowe prowadzenie.

Obok solidnego grania, wielu popisowych akcji – oddawano wiele strzałów z dystansu, były próby kiwek, techniczne sztuczki – niezbywalną wartością „halówki” jest humor i fajna atmosfera turnieju.

Żeby Ci trener koszulkę musiał nosić, dziadu! Od czego jest kiero!?- to jeden z licznych dialogów, słyszanych w gościnnych progach hali ZSP. Publika, złożona głównie z oczekujących na swój mecz graczy, życzliwie podpowiadała obecnym na parkiecie kolegom, od czasu do czasu pojawiały się nieśmiałe brawa.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Zapraszamy na nietypowe jasełka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Najpiękniejszy i Najciekawszy Strój Patriotyczny

Skomentuj