banner

Jak dobrze wypaść przed publicznością? Tłumaczy Kinga Sposób

Przy okazji finału konkursu „Przedsiębiorczy gimnazjalista” w ZSP, uczennica szkoły Kinga Sposób wystąpiła z prezentacją na temat tego, jak dobrze wypaść w wystąpieniu publicznym. Kinga jest laureatką VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Kinga Sposób to uczennica trzeciej klasy technikum ekonomicznego z ZSP. Niedawno uzyskała tytuł Laureata VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, zdobywając indeks gwarantujący przyjęcie na wszystkie kierunki studiów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Odnosząca sukces za sukcesem Kinga tłumaczyła młodszym koleżankom i kolegom, na czym polega trudna sztuka wystąpień publicznych. Przypomniała, jak wielką wagę ma pierwsze wrażenie, a co za tym idzie tzw. komunikacja niewerbalna. Większość tego, co przekazujemy w kluczowych, pierwszych momentach kontaktu, wydarza się bez słów. Liczy się za to nasz wygląd, mimika i mowa ciała.

Innym kluczowym elementem jest panowanie nad stresem, który jest naturalną reakcją. Utrzymywany na odpowiednim poziomie, stres, zwany wówczas eustresem, może stać się naszą największą bronią przy podejmowaniu wyzwań, jakimi są za każdym razem wystąpienia i prezentacje. Aby nie pozwolić, by stres nas „zjadł”, należy przede wszystkim nie wypierać go ze świadomości, ale przyznać się do niego przed samym sobą i innymi.

Ważny jest także szacunek dla drugiego człowieka, który musi mieć poczucie, że nie wywyższamy się, szanujemy jego czas (istotna jest także długość prezentacji) oraz doceniamy to, że poświęca nam swoją uwagę.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, na których Kinga Sposób prezentuje pokaz slajdów z całą masą ciekawych informacji.

Finał konkursu „Przedsiębiorczy gimnazjalista” w ZSP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Podjęto uchwałę ws. Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Skomentuj