banner

Młodzi eksperci od historii naszego miasta zmierzyli się w finale

We wtorek, 12 czerwca, ROK-u odbył się Finał Konkursu Wiedzy o Radzyniu. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Był to kolejny element obchodzonych w tym tygodniu Dni Radzynia, które potrwają do niedzieli.

Młodzież przybyła na finał reprezentowała swoje szkoły po przejściu wewnętrznych eliminacji. Pytania testowe, czytane przez Arkadiusza Kulpę, który był autorem finałowego testu, były wspólne dla wszystkich. W oczekiwaniu na wyniki w podróż do świetlanej przeszłości naszego miasta, będącego niegdyś prawdziwym regionalnym centrum kultury i sztuki, zabrała finalistów Anna Wasak.

A oto wyniki finału z podziałem na kategorie:

Szkoły podstawowe, klasy I-III:

I miejsce ex aequo: Małgorzata Zając, Marcin Juszczuk i Aleksandra Obrębska

Szkoły podstawowe, klasy IV-VII:

I. Szymon Głębocki

II. Joanna Jesionek

III. Mateusz Zbiciak

Gimnazja:

I. Aleksandra Blicharz

II. Jakub Mazurek

III. Ewelina Sposób

Szkoły ponadgimnazjalne:

I. Kacper Kozak

II. Szymon Bober

III. Mateusz Antol

Zwycięzcy otrzymali album „Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary – pełen tajemnic”, którego premiera miała miejsce w poniedziałek. Album prezentujący zdjęcia Tomasza Młynarczyka i grafiki Antoniny Bożym-Rotari jest również do nabycia w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Dni Radzynia, dzień III

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pierwszy Żłobkowy Piknik Rodzinny „Maluszkowa”

Skomentuj