banner

Msza w intencji mieszkańców

W niedzielę, 17 czerwca, w kościele Św. Trójcy odbyła się uroczysta Msza święta z okazji 550-lecia miasta. Liturgii przewodniczył biskup siedlecki, ks. Kazimierz Gurda, który koncelebrował ją z proboszczami wszystkich radzyńskich parafii.

Przed rozpoczęciem Mszy odbyło się uroczyste wprowadzenie pocztów sztandarowych, po czym burmistrz Jerzy Rębek przywitał znakomitych gości na czele z księdzem biskupem. Wydarzenie, będące kolejnym elementem zakończonych w niedzielę Dni Radzynia, zgromadziło licznych przedstawicieli władz samorządowych i kapłanów. Wśród przybyłych nie było biskupa Andrzeja Dzięgi, który jednak wystosował na tę okazję list, który odczytał ksiądz kanonik Roman Wiszniewski. Biskup Kazimierz Gurda wygłosił kazanie, w którym podkreślał, jak ważne jest szukanie Bożego błogosławieństwa zarówno w życiu prywatnym, jak i społecznym. Całość kazania można odsłuchać tutaj.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy goście i zgromadzeni wierni udali się na dziedziniec Pałacu Potockich, gdzie trwały dalsze uroczystości.

Zapraszamy na Piknik Rodzinny

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Odsłonięto pamiątkową tablicę na Pałacu Potockich

Skomentuj