banner

Odsłonięto pamiątkową tablicę na Pałacu Potockich

W niedzielę, ostatni z trwających przez tydzień Dni Radzynia, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 550 lecie istnienia naszego miasta. Można ją znaleźć przy wejściu do sali pałacowej od strony dziedzińca.

Uroczysty pochód radzyniaków i zaproszonych gości przeszedł na dziedziniec pałacowy z kościoła Św. Trójcy, w którym wcześniej miała miejsce uroczysta Msza Święta. Na wszystkich czekał już dyrektor ROK-u, Robert Mazurek, który w krótkim odczycie przedstawił historię początków naszego miasta. Radzyń powstał w czasach, kiedy Rzeczypospolitą rządził król Kazimierz Jagiellończyk. To ów śwatły władca wydal przywilej lokacyjny w 1468 roku.

Następnie poproszono najmłodszych mieszkańców miasta o uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Następnie biskup siedlecki Kazimierz Gurda poprowadził krótką modlitwę i poświęcił tablicę.

Msza w intencji mieszkańców

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Te, co skaczą i fruwają” Artura Tabora

Skomentuj