banner

Ostatni dzwonek w Gimnazjum nr 2

W piątek 22 czerwca odbyło się, zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2.Przypomniano o sukcesach uczniów szkoły. Obecny na wydarzeniu burmistrz Jerzy Rębek podziękował dyrekcji i całej kadrze pedagogicznej za ich pracę i zapewnił, że zniknięcie gimnazjów nie oznacza kadrowej rewolucji.

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń” – taki oto cytat z prezydenta USA, Teodora Roosvelta, uczyniono mottem wydarzenia.  W myśl tego przesłania dyrektor Bożena Marcinkowska, zwracając się do uczniów klas III, już absolwentów, wybiegła w przyszłość. Podkreśliła, że teraz kolejnym celem ich edukacji jest zdanie egzaminu dojrzałości. Nie byłoby to jednak możliwe bez czujnej opieki pedagogów w gimnazjum.

Obecni na wydarzeniu burmistrz Jerzy Rębek, ks. Henryk Och i przewodniczący Rady Rodziców Robert Mazurek dziękowali dyrekcji i nauczycielom za ich poświęcenie i życzyli wszystkim uczniom udanego wypoczynku. Zwłaszcza słowa burmistrza mogły zwrócić uwagę grona pedagogicznego. Zapewnił on, że reforma edukacji i związane z tym wygaszanie gimnazjów do sierpnia 2019 roku nie oznacza utraty miejsc pracy przez nauczycieli.

Zakończenie roku szkolnego było także okazją na docenienie najzdolniejszych uczniów, na czele z Gabrysią Kosk, zwyciężczynią wielu konkursów i zdobywczynią jednych z najwyższych wyników w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Ubiegł ją tylko kolega z klasy, Mikołaj Kołkowicz z III C. Trecie miejsce zajęła Aleksandra Kalicka z III D. Gratulujemy i życzymy słonecznych wakacji!

Dzień Patrona 2018 w Wohyniu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nowoczesny tomograf w szpitalu

Skomentuj