banner

Piknik pełen talentów – Dzień Otwarty w SOSW

W środę, 23 maja, w SOSW im. Zofii Sękowskiej odbył się Dzień Otwarty. Była to świetna okazja, by pochwalić się nie tylko bazą dydaktyczną jednostki, ale przede wszystkim rozlicznymi talentami wychowanków Ośrodka.

Centralnym wydarzeniem Dnia Otwartego był właśnie pokaz talentów, zorganizowany w myśl złotej myśli Kartezjusza, która widnieje na ścianie korytarzu SOSW: „Każdy człowiek ma w sobie wiele możliwości, musi je tylko odkryć”. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wszystkie występy odbywały się na świeżym powietrzu. W międzyczasie każdy zainteresowany mógł podejść do przygotowanych stoisk, by podziwiać okazy rękodzieła wykonane przez uczniów ośrodka, oraz obejrzeć wystawę prac plastycznych Katarzyny Matczuk.

Była ona również jedną z bohaterek gali talentów, ponieważ w czasie występów swoich koleżanek i kolegów wykonywała na żywo swoją kolejną pracę – piękny portret z wyobraźni rysowany ołówkiem. Pokaz otworzyła dyr. Małgorzata Popek, przypominając, że z uwagi na specyfikę SOSW, Dni Otwarte są tutaj przede wszystkim okazją dla uczniów, by się pokazali i udowodnili, że mają swoje pasje i potrzeby – tak, jak wszystkie dzieci na całym świecie.

Po niej na scenie wkroczyli uczniowie. Pokaz otworzyły przedszkolaki, wesoło tańcząc wraz paniami opiekunkami. Następnie w solowym popisie wokalnym zaprezentowała się Angelika Remes. Furorę zrobił też Bartek Bylicki, który wraz mamą zaprezentował się w tańcu. Kolejny solowy popis należał do Patrycji Kozieł, a po niej w tańcu zaprezentowało się trio Fit Girls. W duecie zaśpiewali ze sobą Krystian Kruczek i Wiola Musiatowicz. Przyszła kolei na występy tancerza Kuby Kasiarza i duetu taneczno-wokalnego Przemka Bociana i Daniela Zarczuka. Ostatni występ muzyczny  tego dnia należał do Macieja Łukasika na wokalu, któremu na gitarze towarzyszył Łukasz Trosiński. Następnie odbył się pokaz efektów pracy Katarzyny Matczuk. We wzruszającym odczycie autorskiej poezji zaprezentowała się jeszcze przewodnicząca Rady Rodziców, pani Jolanta Mućko.

Wkrótce na scenę kroczyli wszyscy uczestnicy gali, którzy otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Nie był to jednak koniec atrakcji. Na uczestników Dnia Otwartego w SOSW czekały jeszcze liczne gry i zabawy, m.in. zumba, aerobik i mecz siatkówki. Aby pokazać moc integracji, na pokaz talentów przybyły także dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych radzyńskich szkół – SP nr 2 i I LO.

młod

 

Miasto przedstawiło finansowe oczekiwania od gmin ws. Ensolu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Lewy, gola!” – spotkanie autorskie w MBP

Skomentuj