banner

Recytatorskie sukcesy uczennic „Jedynki”

W sobotę 12 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Czemiernikach odbyła się XIII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Marianny Bocian, w której Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim była godnie reprezentowana.

Cytowane w tytule słowa poetki pochodzącej z Bełcząca stały się mottem eliminacji konkursowych, w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Pierwsza, przygotowana przez Mirosławę Pałasz, wyłoniona z klasy VII c, w składzie: Amelia Koruczyk i Monika Pawlina oraz druga z klasy IV a – Nikola Bober i IV c – Zofia Niewęgłowska pod kierunkiem Teresy Łukaszczuk.

Popisom 38 recytatorów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu radzyńskiego, lubartowskiego, parczewskiego i łukowskiego przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: przewodniczący – Patryk Pawelec z Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie, Ewa Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Jadwiga Jaśkowiak – poetka, malarka i dr Tadeusz Karabowicz – poeta, pracownik naukowy UMCS.

Poziom recytacji był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy przyznanie przez jury w kategorii klas siódmych i gimnazjum II miejsca Monice Pawlinie oraz w kategorii klas IV – VI wyróżnienia Zofii Niewęgłowskiej. Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i wycieczkę do Lublina.
Pozostali recytatorzy otrzymali za udział w konkursie dyplomy i drobne upominki. Ponadto wszystkie szkoły reprezentowane w konkursie obdarowano tomem prozy Marianny Bocian pt. „Pora rozkwitającego życia” wydanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Lublinie w opracowaniu prof. Jana Tomkowskiego.

Teresa Łukaszczuk

Tybetańska podróż z Dariuszem Czerniakiem

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

III Papieski Rajd Rowerowy

Skomentuj