banner

Z myślą o przyszłości – Targi Pracy i Edukacji w ZSP

We wtorek, 1o kwietnia, odbyła się tegoroczna edycja Targów Pracy i Edukacji. Wydarzenie zorganizowane w hali sportowej ZSP przyciągnęło zarówno szkoły i firmy poszukujące uczniów  i pracowników, jak i młodzież poszukującą życiowej drogi.

Na otwarciu Targów głos zabrał Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP, pan Marek Drączkowski. Przypomniał, że organizatorami wydarzenia są Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP i Młodzieżowe Centrum Kariery, a także ZSP im. Jana Pawła II. Podkreślono znaczenie zwłaszcza edukacji zawodowej, która przeszła w ostatnich latach dużą ewolucję i jest przyszłościowym wyborem dla szukającej swojej życiowej drogi młodzieży.

Swoje przybycie na wydarzenie potwierdziło kilkaset osób z różnych placówek. Nic dziwnego, ponieważ na tegorocznych targach młodzież mogła odwiedzić stoiska szeregu placówek oświatowych, takich jak: Technikum im. Witosa i Zespół Szkół Rolniczych z Woli Osowińskiej, Szkoły Policealne „Żak”, ZS im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu, Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie, PSW w Białej Podlaskiej, SGGW z Warszawy czy lubelski KUL. Szereg stoisk poświęconych było także poszczególnym kierunkom edukacji  oferowanym przez radzyńskie ZSP – zarówno z Technikum, jak i Liceum. Wiele ze stoisk poza ulotkami i gotowymi dzielić się swoją wiedzą uczniami prezentowało, jak w praktyce wykorzystywać można nabyte dzięki edukacji umiejętności.

Swoją ofertę prezentował także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej, a także Lokalna Grupa Działania „Zapiecek”. Przy okazji odwiedzenia stoiska tej ostatniej można było wziąć udział w konkursie dot. wiedzy na temat zarówno samego „Zapiecka”, jak i całego powiatu.

Młodzież mogła także przyjrzeć się ofercie czekającej na rynku pracy. Stanowiska przygotowały m.in. Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie, fabryka narzędzi chirurgicznych Brauna, InterKadra oferująca wyjazdy do pracy za granicą, czy radzyńskie GFN. Na zainteresowanych służbą w jednostkach mundurowych czekały z kolei stoiska straży pożarnej i policji. Chyba każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Freak Team zwycięzcą Ligi Relax

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza na Regionalny Konkurs Pianistyczny Uczniów

Skomentuj