banner

Radzyńscy turyści zwarli szyki

9 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21. Podczas niego podsumowana została działalność koła w minionych dwunastu miesiącach, wybrano nowe władze oraz przyjęto plan pracy na rok szkolny 2016/2017.

W pierwszej części spotkania opiekun koła Robert Mazurek przypomniał najważniejsze wydarzenia z roku szkolnego 2015/2016. – Był to rok wyjątkowy, bowiem obchodziliśmy w nim jubileusz czterdziestolecia koła. Z tej okazji przygotowana została m.in. okolicznościowa wystawa, której wernisaż swoją obecnością zaszczycił Artur Orzech – rozpoczął Mazurek.

Do największych osiągnięć koła w omawianym okresie zaliczył on organizację spotkań z Romualdem Koperskim, Elżbietą Dzikowską i Nelą Małą Reporterką w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Ponadto mówił o plebiscycie National Geographic Traveler na „7 nowych cudów Polski”, w którym radzyński pałac Potockich okazał się bezkonkurencyjny. Wspomniał też o inicjatywie zmiany tablicy na budynku dawnego aresztu UB w Radzyniu Podlaskim, a na koniec omówił udział młodzieży w licznych konkursach, imprezach i rajdach turystycznych.

spotkanie1

Swojego zadowolenia z działalności koła nie kryła obecna na spotkaniu dyrektor I LO Ewa Grodzka. – Jestem z Was dumna. Możecie być przykładem dla innych organizacji uczniowskich. Ze swoimi inicjatywami już dawno wyszliście poza mury szkoły, dzięki czemu jesteście naszymi ambasadorami w regionie a nawet i kraju. Dziękuję i proszę o więcej – zakończyła Grodzka.

Następnie uroczyście wręczone zostały legitymacje nowym członkom koła, a dwaj tegoroczni absolwenci szkoły – Michał Kołodziej i Przemysław Musiatowicz, otrzymali godność sympatyka.

W kolejnej części spotkania przeprowadzono wybory Zarządu Koła na rok szkolny 2016/2017. Przewodniczącym koła wybrano Michała Kondrata, zastępcą została Aleksandra Gątarczyk, sekretarzem Julia Smogorzewska, skarbnikiem Mateusz Bajda a kronikarzami Julia Jankowska i Karolina Staroń.

Na koniec spotkania opiekun koła przedstawił plan pracy na nowy rok szkolny. Zapewnił o kontynuacji dotychczasowych form działalności i zapowiedział zorganizowanie wystawy fotograficznej poświęconej zmarłemu 30 lat temu druhowi Mieczysławowi Stagrowskiemu, a także przygotowanie obchodów jubileuszu 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Radzyńscy licealiści na pewno nie będą mogli narzekać na nudę!

spotkanie2
Dyrektor szkoły Ewa Grodzka wręczyła legitymacje nowym członkom koła.

Program radzyńskich obchodów 1050-lecia chrztu Polski

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jazzowy początek XXXIII Dni Karola Lipińskiego

Skomentuj