banner

Rewelacja! Wzmożone prace związane z instalacją solarów

Od kilku tygodni w gminie Ulan-Majorat można zauważyć wzmożone prace związane z instalacją solarów. Jest to inwestycja bezpośrednio skierowana do mieszkańców gminy, a jej celem jest poprawa warunków życia oraz zwiększenie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Jesteśmy jedną z nielicznych gmin, która otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Jednocześnie, pomimo wzrostu cen wkład własny mieszkańców pozostał na poziomie tego, który ponosili beneficjenci w 2015 roku. Jednocześnie jest mi bardzo miło zakomunikować, że każdy kto ubiegał się o instalacje solarną w momencie naboru, otrzymał ją.


Dodatkowo pragnę dodać, iż żaden z tegorocznych beneficjentów nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami z tytułu naliczenia podatku VAT od dotacji. Ponad ćwierć miliona złotych tego podatku Gmina pokryje ze swego budżetu.

Wszystkim szczęśliwym użytkownikom nowych instalacji solarnych życzę wraz z nastaniem słonecznych dni, komfortu z ich posiadania, ułatwienia w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej i znaczącego obniżenia rachunków za energię. – relacjonuje na swoim fb profilu Wójt Gminy Ulan-Majorat, Jarosław Koczkodaj.

zdj.: Gmina Ulan-Majorat

Sukces młodych judoków!

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Gminna Zabawa Noworoczna

Skomentuj