banner

Robert Mazurek nowym dyrektorem ROK-u

W piątek 5 stycznia po godz. 11 ROK oficjalnie przywitał nowego dyrektora. Zgodnie z przewidywaniami okazał się nim Robert Mazurek.

Nowy dyrektor pojawił się w towarzystwie burmistrza Jerzego Rębka i swojego poprzednika na stanowisku, Pawła Żochowskiego. Oficjalne powitanie odbyło się w sali kameralnej ROK-u w obecności całej załogi placówki. – Z dniem 5 stycznia 2018 roku dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury został pan Robert Mazurek. Przed godziną podpisałem stosowne zarządzenie – obwieścił burmistrz. – Dotychczasowy dyrektor, pan Paweł Żochowski, został pracownikiem Urzędu Miasta na stanowisku inspektora w Wydziale Kultury, Edukacji i Sportu – kontynuował.

Burmistrz podziękował dotychczasowemu dyrektorowi za trzy niełatwe lata na stanowisku. Paweł Żochowski dziękował zaś za powierzony mu kredyt zaufania. – Było naprawdę super – stwierdził, zwracając się do pracowników. Życzył im zarazem dalszej, owocnej pracy.

Głos zabrał również Robert Mazurek. – Chcę podziękować Pawłowi. Wszyscy wiemy, że nie był to łatwy okres. W wielu aspektach działalności kulturalnej w mieście Paweł postawił poprzeczkę wysoko, choćby wracając do 3-dniowej formuły przeglądu piosenki autorskiej czy reaktywując kino. Rozpocząłeś też modernizację ROK-u – wyliczał Mazurek. – Te elementy są warte kontynuacji – zaznaczył nowy dyrektor.

Następnie Mazurek przeszedł do tego, co czeka kadrę ROK-u w najbliższej przyszłości. – Jest to rok szczególnych rocznic i dużo pracy przed nami. Mam nadzieję, że sprostamy zadaniom dla satysfakcji swojej własnej, jak i mieszkańców miasta – wyraził nadzieję dyrektor. – Nie przewiduję żadnej rewolucji, tylko spokojną pracę nad rozwojem kultury w Radzyniu – zadeklarował.

Jutro konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Padły dzik w Bojanówce

Skomentuj