banner

Rosną następcy, czyli warsztaty dziennikarskie w I LO

Jak napisać news? Gdzie znaleźć temat na ciekawy artykuł? Jakie są powinności dziennikarza? Na te i podobne pytania odpowiadał Maciej Wośko podczas warsztatów dziennikarskich zorganizowanych dla redakcji „bezMyślnika” 10 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.

Prowadzący zajęcia w Grupie Medialnej Fratria pełnił funkcję redaktora zarządzającego, a obecnie jest dyrektorem wydawniczym. Uczestniczył w przygotowaniu projektów redakcyjnych i wydawniczych wszystkich tytułów Fratrii- tygodnika „wSieci”, miesięczników „wSieci Historia”, „Gazety Bankowej” i „Frondy”. Od tego roku jest redaktorem naczelnym tygodnika „ABC”.

Na spotkaniu młodzież dowiedziała się jak wygląda praca w dużej redakcji, jakie niebezpieczeństwa czekają na piszących albo czy warto studiować dziennikarstwo. Jeszcze długo po warsztatach redaktor Wośko odpowiadał na pytania redaktorów „bezMyślnika”.

Dyrektor I LO Pani Ewa Grodzka informuje, iż warsztaty z naczelnym „ABC” wpisują się w plan pracy dydaktyczno – wychowawczej radzyńskiego liceum przyjęty w związku z „Rokiem Otwartej Szkoły” ogłoszonym przez MEN. Redaktor Maciej Wośko przyjechał do naszych uczniów na zaproszenie Pani Izabeli Świć – opiekuna redakcji szkolnej gazety „bezMyślnik”.

Radzyńskie Archiwum Państwowe przenosi się do internetu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

11 listopada w SOSW im. Zofii Sękowskiej

Skomentuj