banner

Ryba i krzyż, czyli wielokulturowość wiary

W miniony piątek, 3 lutego w Radzyńskiej Izbie regionalnej odbyła się wystawa „Okruchy historii w odniesieniu do wiary przodków naszych”. Właścicielem prezentowanych zbiorów jest Adam Król, mieszkaniec Bork.

Zgromadzonych powitał kustosz RIR, Tomasz Pietrzela. Kolekcjoner Adam Król opowiadał o swoim zbiorze dewocjonaliów – blisko połowa to znaleziska.

Posłuchaj fragmentu wykładu Adama Króla

Gość piątkowego wieczoru poczęstował nas smakowita anegdotą o pomysłowym Pytlu. Każdy kto zamykał/ otwierał ciężką bramę do jego posiadłości, napełniał jego zbiornik trzema litrami wody – wszystko dzięki zmyślnemu urządzeniu, dołączonemu do rzeczonej bramy.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Koncert uczniów I LO

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Klub Żeglarski „Korab” wpłynął w dojrzałość

Liczba komentarzy 1

  1. szaniec
    06/02/2017

    Zacna kolekcja, gratuluję właścicielowi zarówno kolekcji jak i niewątpliwej wiedzy o historii poszczególnych elementów zbioru. Jednakowoż, wstęp ( Właściwie do 5 minuty)dotyczący relacji chrześcijaństwa do judaizmu, twierdzenie że wierzymy w tego samego Boga( katolicy, protestanci, muzułmanie, żydzi), etc. – jest nieprawdą. Jedyną prawdziwą religią jest katolicyzm. Dlaczego? Bo to jest jedyna religia , która pochodzi ( dana jest od Boga), wszystkie inne religie wymyślił człowiek. Współczesny judaizm nie ma nic wspólnego z biblijnym Izraelem, a żydzi ówcześni ( współcześni zresztą też) w znacznej większości odrzucili Bóstwo Chrystusa. Co na to Jezus Chrystus? „Do każdego, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie; lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.

Skomentuj