banner

Na Radzie Miasta wyróżniono najlepszych uczniów

20 czerwca w trakcie absolutoryjnej sesji Rady Miasta odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów  konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Podczas uroczystego wręczenia nagród, jako pierwsza głos zabrała inspektor ds. oświaty, Małgorzata Kowalczyk. W swoim przemówieniu podziękowała młodzieży za godne reprezentowanie naszego regionu w licznych konkursach.

Dzisiaj odznaczamy uczniów naszych szkół za wybitne osiągnięcia w nauce – mówiła inspektor – Jest to symboliczna nagroda, ale mamy nadzieję, że będzie motywacją do kolejnych sukcesów. Jest to wyraz naszego uznania dla waszej wzorowej postawy uczniowskiej, niezwykle solidnego podejścia do obowiązków szkolnych. Bardzo dziękuję w imieniu pana burmistrza i państwa radnych za zaangażowanie, chęci, ambicję i ciężką pracę. Jesteście wspaniałymi ambasadorami naszego miasta i za to wam dziękujemy- dodała.

Następnie uczniowie, wraz ze swoimi rodzicami odebrali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Burmistrza Jerzego Rębka, przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego oraz inspektor Małgorzaty Kowalczyk.

Poniżej  lista laureatów wraz z imionami rodziców:

Szkoła Podstawowa nr 1:

Filip Skwara, rodzice: Katarzyna Ponikowska, Ireneusz Skwara

Maja Krupska, rodzice: Anna i Przemysław

Adrianna Grabowska, rodzice: Anna i Krzysztof

Paweł Cholewa, rodzice:Monika i Gabriel

Monika Pawlina, rodzice: Lilla i Wojciech

Szkoła Podstawowa nr 2:

Karol Pietrzela, rodzice: Aneta i Tomasz

Stanisław Krupa, rodzice: Barbara i Bernard

Dominika Górnik, rodzice: Katarzyna, Mirosław

Paweł Chmielarz, rodzice: Wioletta, Janusz

Tymon Woźniak, rodzice:Marta, Piotr

Gimnazjum nr 1:

Mikołaj Korulczyk, rodzice: Urszula i Tadeusz

Maja Bober, rodzice: Magdalena i Mariusz

Adam Filipiuk, rodzice:Ewa i Jerzy

Kinga Piłat, rodzice: Agnieszka i Jerzy

Gimnazjum nr 2:

Adam Matysiak, rodzice: Beata i Mirosław

Mateusz Pawlina, rodzice: Alicja i Tomasz

Magdalena Krasuska, rodzice: Renata i Janusz

Jakub Jędrys, rodzice: Ewa i Andrzej

Po rozdaniu nagród głos zabrał włodarz miasta, Jerzy Rębek.  –Prócz tych indywidualnych życzeń i gratulacji, chciałbym wyrazić radość, że mamy tak wspaniałych ludzi – tych młodych i ich rodziców, którzy swoją ciężką pracą, pasją emanują na zewnątrz – mówił. – Jesteście taką wizytówką naszego miasta.

Taki będzie dobrobyt Radzynia oraz całego narodu, jakie będzie społeczeństwo. Wy jesteście tymi liderami. Gratuluję wam serdecznie i życzę tego, aby wszystkie te talenty, którymi dysponujecie były wykorzystane jak najlepiej. Środowisko radzyńskie, obecne władze i każda ekipa rządząca w tym mieście docenia wartość waszego intelektu. Nikt wam tego nie odbierze – rozwijajcie to. Gratuluje również wychowawcom, dyrektorom szkół. To jest ta praca, którą państwo wkładacie w to wychowanie naszego społeczeństwa, młodego pokolenia- zakończył.

Tradycją miłej uroczystości wyróżnienia najlepszych uczniów, stało się wspólne zdjęcie laureatów, rodziców, nauczycieli oraz władz lokalnych przed Urzędem Miasta.

Motopiknik Panther MC w Komarówce 2016

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Hodowla na bakier z prawem