banner

Śmiertelne potrącenie pieszej

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 17:00 w Radzyniu Podlaskim na drodze K-63. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Transporter potrącił pieszą, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17:00 w Radzyniu Podlaskim na DK-63 poza obszarem zabudowanym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Transporter jadąc w stronę Wisznic potrącił pieszą, która poruszała się niewłaściwą stroną drogi, a także nie posiadała elementów odblaskowych. W wyniku poniesionych obrażeń 48-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego zmarła na miejscu zdarzenia drogowego.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego mieszkańca Komarówki Podlaskiej, kierującego volkswagenem. Mężczyzna był trzeźwy. Zarówno on jak też podróżujący z nim pasażerowie w wyniku zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała.

Decyzją prokuratora ciało zabezpieczone zostało w Prosektorium przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Radzyńscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach.

Teraz kiedy zmierzch zapada coraz wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści są mało widoczni. Pamiętajmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 

Wycieczka do Siedlec z SP nr 1

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Językowy wolontariat w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

Skomentuj