banner

Spektakl ku przestrodze

Wczoraj (24.09) o godz. 10.45 na scenie Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl „Działka”, w reżyserii Barbary Wiśniewskiej, poruszający trudną tematykę uzależnień, samotności i skomplikowanych relacji w rodzinie.

Na widowni zasiadła młodzież z radzyńskich szkół wraz z nauczycielami. Spektakl otworzył Robert Mazurek, który przybliżył zebranym tematykę przedstawienia oraz aktorów w nim grających. Następnie głos zabrał poseł Adam Abramowicz, który był także współorganizatorem wydarzenia.

„Działka” pokazuje jak nieświadomość rodziców może wpłynąć na przyszłe losy ich dziecka. Syn głównych bohaterów po samobójczej śmierci swojego kolegi, nie może poradzić sobie z własnymi emocjami – zaczyna brać narkotyki. Niestety, rodzice zajęci swoimi problemami, dowiadują się o tym dopiero w chwili, gdy syn przebywa w ośrodku zajmującym się leczeniem uzależnień. Przedstawienie uświadamia także, że przez uzależnienie jednej osoby cierpi cała rodzina, a prawdziwi przyjaciele to tacy, którzy wskazują właściwą drogę postępowania.

Wielu emocji oraz powodów do refleksji dostarczyli widzom grający główne role Aleksander Mikołajczak oraz Marzanna Graff, którzy po odegranym spektaklu skierowali do młodzieży zasiadającej na widowni kilka słów odnoszących się do tematyki poruszanej w przedstawieniu.

Książka o żołnierzach z lat 1795-1831

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Numery list komitetów wyborczych wylosowane

Skomentuj