banner

Spotkanie z artystą malującym ustami i przedstawicielką „Podaj Łapę”

Miesiąc luty w Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy rozpoczął się od dwóch wydarzeń. 01 lutego podopiecznych ośrodka odwiedził  znakomity gość, był to Jerzy Omelczuk – malarz, który tworzy ustami. Dzień później mieli okazję poznać stowarzyszenie, którego  celem jest dokarmianie bezdomnych psów i kotów, szukanie im domów, opieka nad zwierzętami żyjącymi w trudnych warunkach oraz edukacja lokalnego społeczeństwa.

Jerzy Omelczuk maluje pejzaże, ludzi, zwierzęta, sceny rodzajowe i wyobrażone. Różnorodne tematy przeplatają się, i pojawiają jako efekt kontemplacji świata. Malarstwo portretowe zajmuje ważne miejsce w jego twórczości. Namalował wiele portretów osób znanych, jak i swojej rodziny. Najważniejszy cykl portretowy nosi nazwę „Wielcy Polacy”. Artysta dba o każdy detal swojego dzieła. Obrazy są dopracowane i zaskakujące. Sam malarz tworzy wokół siebie niesamowita atmosferę, jest ciepłą, wesoła osobą, która bardzo szybko nawiązuje kontakty z innymi ludźmi.

Podczas prelekcji w  DŚDS zachwycił wszystkich swoja otwartością. Przybliżył twórczość i historię. Pokazał technikę malowania ustami. Na  oczach podopiecznych ośrodka powstawał piękny kolorowy pejzaż, który dostali w prezencie. Obudził wiarę, że można wiele osiągnąć mimo różnych ograniczeń.

***

Dzień później, pani Maria z „Podaj łapę” opowiadała o funkcjonowaniu stowarzyszenia, jego misji i działaniach. Przybliżyła naszym podopiecznym zasady adopcji zwierząt, będących pod opieką wolontariuszy w domach tymczasowych. Pokazała strony internetowe, i miejsca gdzie można śledzić informacje o stowarzyszeniu. Opowiedziała wiele ciekawych, wesołych historii związanych z ich działalnością, jak i niestety tych smutnych i przygnębiających. Pani Marii towarzyszył „Duch”, niesamowity pies, adoptowany przez nią kila lat temu. Zrobił na nas ogromne wrażeni, swoim spokojem i cierpliwością. Szybko zaaklimatyzował się w naszym otoczeniu, pozwolił się pieścić i głaskać.

Podopieczni już parę tygodni wcześniej przygotowywali się do tego spotkania. Zorganizowali zbiórkę karmy dla psów i kotów. Samodzielnie odwiedzali sklepy i wybierali produkty z dbałością o ich jakość. Dyrekcja dziękuje Pani Marii i Duchowi za cudowny dzień, i wizytę.

Info, zdj.: DŚDS

Turniej piłki halowej o Puchar Starosty z udziałem Komarówki

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Sukces młodych judoków!

Skomentuj