banner

„Spotkanie z poezją dwóch pokoleń” w Oranżerii

Podczas dzisiejszego „Spotkania z poezją dwóch pokoleń”, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniowie Gimnazjum Nr  2 zaprezentowali wiersze radzyńskich twórców.

Zgromadzonych przywitał rektor radzyńskiego UTW, Dariusz Gałan oraz dyrektor Gimnazjum Nr 2,  Bożena Marcinkowska

Zostały zaprezentowane wiersze takich autorów, jak: Marianna Hanna Guz, Joanna Błodek, Bronisława Niebrzegowska, Teresa Demsking, Marta Zielińska, Weronika Wronowska, Mateusz Zykubek, Teresa Tętnik oraz Aleksandra Szwed.

Witamy Państwa serdecznie na autorskim wieczorze poetyckim, łączącym pokolenia lokalnych poetów.

Są tu dziś ci, którzy piszą do przysłowiowej szuflady. Są też tacy, których poezja ujrzała już światło dzienne, ale przyszli też tacy, którzy po prosu lubią poezję. Powtarzając za naszą noblistką, Wisławą Szymborską „Tak, jak lubi się rosół z makaronem, komplementy i kolor niebieski”. W tym magicznym momencie, chcemy być oszczędni w niepotrzebne słowa. Pragniemy zaprezentować autorów, słuchaczy UTW  oraz młodzież z Gimnazjum Nr. 2 w Radzyniu Podlaskim i oddać głos poezji. Niech to ona przemówi.

Zaprezentowane wiersze bardzo podobały się publiczności, która nagradzała występy gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania twórcy wierszy i ich wygłaszający, ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Już 21 maja „Biała sobota” w Kąkolewnicy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Radzyńscy policjanci na Dniu Otwartym w ZSR w Woli Osowińskiej

Skomentuj