banner

Sprawozdanie wójta Mazurka

Na sesji Rady Gminy, która odbyła się w Urzędzie Miasta w poniedziałek 4 grudnia, wójt Wiesław Mazurek przedstawił sprawozdanie z działalności gminy.

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie naprawialiśmy drogi gruntowe w miejscowościach Stasinów i Branica. Nadrabialiśmy ubytki masy asfaltowej na drogach sołectw Siedlanów, Bedlno Radzyńskie, Białka i Biała. Wymieniliśmy drzwi zewnętrzne w Domu Ludowym w Zbulitowie. Wykonane zostało zadaszenie nad drzwiami wejściowymi do budynku ludowego w Zabielu.

Przeprowadziliśmy prace hydrauliczne w budynku szkoły w Paszkach Dużych i uruchomiliśmy stołówkę. Dostarczyliśmy i uruchomiliśmy nowy piec gazowy do Zespołu Szkół w Białce. Wartość tej inwestycji to blisko 100 tys. złotych, ale przewidujemy duże oszczędności z uwagi na nowoczesność zastosowanej technologii.

Rozbudowaliśmy wodociąg w Stasinowie o 150-o metrowy odcinek. Trwa nadal montaż instalacji solarnych. Do tej pory odebrano 183, a według wykonawcy jest już wykonanych prawie 300.

Szanowni Państwo! Chciałem podziękować panu radnemu Piotrowi Bosko, chorążemu pocztu sztandarowego,  za to, że ciągle reprezentuje nas na uroczystościach, ostatnio na uroczystościach niepodległościowych. Na ręce pani radnej Barbary Kościuczyk i pana radnego Adama Malinowskiego składamy podziękowania za zorganizowanie obchodów Dnia Seniora. Jest to piękne święto i cieszy tym bardziej, że jest to impreza cykliczna.

19 listopada wspólnie z panią Przewodniczącą Rady Gminy uczestniczyłem w pogrzebie chorążego Antoniego Dołęgi. Był to symboliczny pogrzeb, jako że śmierć nastąpiła faktycznie 35 lat temu. Odbyła się uroczysta Msza pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza Kazimierza Gurdy. Obecni byli także przedstawiciele Prezydenta RP, Premier i Marszałka Sejmu. Była to żywa lekcja historii.

Dziękuję prezesowi Jerzemu Bednarczykowi za pomoc w zorganizowaniu turnieju Klubu Sportowego Płudzianka Płudy, w którym uczestniczył mój zastępca Ireneusz Bogusz. Nie mogłem niestety uczestniczyć w uroczystościach Jesiennego Śpiewania, zorganizowanyh przez panią Hannę Gołoś z Koła Regionalnego w Białej. Była to dwudniowa uroczystość międzygminna, w której uczestniczyli pani  Przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła i mój zastępca Ireneusz Bogusz.

28 listopada uczestniczyłem w zebraniu Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej. Natomiast 1 grudnia uczestniczyłem w otwarciu gabinetu lekarskiego w Zespole Szkół w Białce. Podziękowania składam na ręce dyrektora Dariusza Jurka. Jest to pierwszy tego typu gabinet na terenie naszej gminy.

W niedzielę 3 grudnia odbył się piękny jubileusz Złotych Godów w sali, w której właśnie jesteśmy. Najpierw odbyła się msza w parafii Świętej Trójcy. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu proboszczowi Andrzejowi Kieliszkowi za przewodniczenie mszy i modlitwę. Dziękuję też współorganizatorowi wydarzenia, Panu Burmistrzowi Jerzemu Rębkowi. W tej podniosłej uroczystości wzięło udział 18 par – 12 z miasta i 6 z gminy. Państwo otrzymali medale od Prezydenta RP, które miałem wielki zaszczyt wręczać. Po dekoracji były przemówienia oraz miła chwila przy kawie, herbacie i ciastku. Dziękuję Pani Przewodniczącej Rady Gminy za uczestnictwo i pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości. Napawa ona nadzieją w tych czasach, w których młode małżeństwa nieraz tak szybko się kończą. Jedną z par byli rodzice pani radnej Haliny Maliszewskiej. Gratuluję Pani, Pani Rodzicom i całej rodzinie.

Dziękuję bardzo.

Jutro „Mikołajki-Zapominajki”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jak odśnieżą nam drogi?

Skomentuj