Start na piątkę

To była znakomita inauguracja sezonu w wykonaniu graczy Damiana Panka. Grające u siebie Orlęta pokonały wczoraj zespół z Jarosławia aż 5:0.

Dzień przed meczem zakończyły się trwające kilkanaście dni negocjacje na linii Orlęta Radzyń – Wisła Puławy, dotyczące transferów Karola Kality i Szymona Wiejaka. Napastnik lub skrzydłowy i środkowy pomocnik związali się z radzyńskim trzecioligowcem rocznymi umowami. Ten pierwszy zostaje przy Warszawskiej po wcześniejszym, półrocznym wypożyczeniu. Wiejak w poprzednim sezonie jesienią był w kadrze I-ligowej Wisły, a wiosnę 2017 spędził w Resovii Rzeszów. Tym samym kadra Orląt w nowym sezonie będzie liczyła 22 nazwiska.

Już w 4 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Myśliwiecki, a minutę później na 2:0 podwyższył Piotr Zmorzyński. Gospodarze szybko opanowali więc sytuację na boisku i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 20 minucie z rzutu karnego nie pomylił się Rafał Borysiuk, a dwie minuty przed przerwą drugi raz do siatki trafił Myśliwiecki.

Po przerwie gospodarze dołożyli kolejne trafienie. Tym razem w 66 minucie z gola cieszył się Karol Kalita, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry i zespół z Radzynia został liderem po pierwszej kolejce.

We wtorek, 15 sierpnia „biało-zielonych” czeka wyjazd do Daleszyc( mecz o 17.00), najbliższy mecz przy ul. Warszawskiej rozegrają znów w sobotę, 19.08 o godz. 11:00. Ich rywalem będzie MKS Trzebinia/Siersza.

Orlęta Radzyń Podlaski – JKS 1909 Jarosław 5:0 (4:0)

Paweł Myśliwiecki (4, 43), Zmorzyński (5), Borysiuk (20-karny), Kalita (66)

Orlęta: Krzysztof Stężała –  Adrian Zarzecki, Patryk Szymala, Krystian Stolarczyk, Bartosz Ciborowski –  Arkadiusz Kot (’78 Karol Rycaj), Krystian Puton (’71 Szymon Wiejak),  Piotr Zmorzyński (’86 Witalij Melnyczuk), Rafał Borysiuk –   Rafał Kiczuk, Paweł Myśliwiecki (’66 Karol Kalita)