banner

Sukces młodych judoków!

W niedzielę 28 stycznia w lubelskiej hali sportowej Akademickiego Ośrodka Sportu odbyły się Otwarte Mistrozstwa Województwa Lubelskiego w Judo. W zawodach wzięło udział 9 radzyńskich judoków (4 dziewczynki i 5 chłopców) z klubu MULKS „Technik-Orion” działającego przy ZSP.

Przybyli do Lublina Judocy rywalizowali w 4 grupach wiekowych: U16 Młodzik – 2003-04; U14 Dziecko – 2005-06; U12 Dziecko młodsze – 2007 i mł. W zawodach wzięły udział wszystkie kluby z Lubelszczyzny (aż 3 z samego Lublina, a także Chełm, Zamość, Modliborzyce, Świdnik i Radzyń) oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego, Mińska Mazowieckiego i kluby z Ukrainy.

Start dziewiątki podopiecznych trenera Waldemara Podsiadłego można uznać za bardzo udany. Pomimo braku w ekipie kilku zawodników, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach ze względu na grypę lub wyjazdy na ferie, młodzi judocy zdobyli 5 złotych i 2 srebrne medale.

Znakomicie walczyły szczególnie dziewczęta, w tym młodziczki. Daria Hołownia zwyciężyła w kat. 44 kg, zaś Zuzia Krupa była pierwsza w kat. 63 kg. Nie gorsza od nich okazała się młodsza siostra Darii Anita, która była najlepsza w kat. 46 kg, wśród dzieci starszych. Mistrzami Województwa zostali również dwaj chłopcy – Andrzej Kowalik w wadze 42 kg rocznik 2005-06, oraz najmłodszy w naszej ekipie Rafał Hawryluk – pierwszy w wadze 36 kg dzieci młodszych.

Dobrze również walczyli zdobywcy srebrnych medali – młodzik Michał Hawryluk w wadze 50 kg oraz Oliwia Frankiewicz w wadze 36 kg starszych dzieci.

W zawodach brali udział jeszcze młodzik Kryspin Niebrzegowski (4 miejsce w wadze 60 kg) oraz Stasio Krupa (5 w wadze + 45 kg).

Już 11 lutego następny start, tym razem nasi judocy udadzą się do Zamościa gdzie, oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy zapowiedzieli turniej drużyn (przed rokiem wygrany przez zawodników radzyńskiego „Technika”).

Zdj. ZSP

Spotkanie z artystą malującym ustami i przedstawicielką „Podaj Łapę”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Rewelacja! Wzmożone prace związane z instalacją solarów

Skomentuj