banner

Światowy dzień dobroci dla zwierząt

Przedszkolaki z Szkoły w Tchórzewie już wiedzą, że dzień czwartego października, to szczególny dzień. Dlaczego? Bo właśnie wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Dobroci Dla Zwierząt.

Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Dlatego też najmłodsi rozpoczęli zajęcia od poznania Kłopotów Burka z podwórka i zrozumieli, że zwierzęta potrzebują opieki i zainteresowania ze strony ludzi. Potem każdy z maluchów mógł opowiedzieć o swoich zwierzątkach domowych (i nie tylko) oraz jak się nimi opiekuje.

Kolejne zadania nie przysporzyły dzieciom większych kłopotów, bowiem potrafiły nazwać dorosłe zwierzęta i ich potomstwo oraz wskazać przedmioty niezbędne w opiece nad pieskiem. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały własnego pieska i podjęły próbę zaśpiewania piosenki Kundel Bury. Po zakończeniu zajęć udali się do domów z ważną misją: każdy miał zrobić coś dobrego dla swojego pupila. Na pewno opowiedzą, czy się udało.

zdj.: SP Tchórzew

W niedzielę XII Ponadpowiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej w Kolembrodach

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wypadek na Wisznickiej

Skomentuj