banner

Święto Niepodległości w Paszkach Dużych

Społeczność Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystą akademią, która odbyła się w poniedziałek 13 listopada.

Uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali montaż słowno- muzyczny o wydarzeniach, które miały miejsce od 1772 r., a więc od pierwszego rozbioru Polski, przez bolesny czas kolejnych rozbiorów, utratę wolności, zrywy narodowe z 1830 r. i 1863 r. aż do 1918 roku, kiedy po zakończeniu I wojny światowej w 1918 r. Polska znowu wróciła na mapy Europy.

Przypominane fakty historyczne uczniowie eksponowali na przeznaczonej jako tło tablicy za pomocą przygotowanych plansz i napisów. Są bowiem pewne daty, o których każdy Polak powinien pamiętać, które winny być przypominane ze względu na cześć wobec tych, którzy w czasie tamtych wydarzeń ginęli, byśmy my mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Odśpiewane zostały pieśni patriotyczne: „Rota”, „Legiony”, „Biały Krzyż”, a na koniec gromkie „Kocham Cię, Polsko”. Na zakończenie uroczystego apelu dyrektor szkoły, Pan Ireneusz Mroczek zachęcił wszystkich do pielęgnowania patriotycznych tradycji, szacunku do symboli narodowych, uczestnictwa w obchodach rocznicowych, ale też do rzetelnej, solidnej nauki i pracy jako współczesnej formy patriotyzmu.

To był bajkowy dzień….

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wystawa archeologiczna „Zagadka z przeszłości” w Kocku