banner

Teatralna propozycja z okazji Święta Pań w Borkach

Wójt Gminy Borki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych zapraszają dziś o godz. 16.30 na spektakl „Końskie nazwisko, czyli próba Czechowa” w wykonaniu Teatru Pokoleń Centrum Kultury z Siennicy Różanej.

Teatr Pokoleń rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2008 roku. Funkcjonuje przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Siennickiej w Siennicy Różanej. Dzięki staraniom koordynatora i opiekuna w osobie Ireny Zarazy w krótkim czasie dopracował się trzech premier. W tym okresie aktorzy rekrutujący się z miejscowego środowiska nabyli podstawową wiedzę i doświadczenie, a większość wzięła udział w kolejnym zamierzeniu scenicznym. Nadszedł bowiem czas wykorzystać swój warsztat artystyczny i sprawdzić się w trudniejszym repertuarze. Wybór padł na Czechowa. Literackiej adaptacji poddanych zostało siedem satyrycznych opowiadań tego wybitnego pisarza. Mistrzowsko napisane humoreski połączone zostały wspólnym tytułem.

Akcja przedstawienia, jak przystało na czechowowskie zamiłowania, odbywa się w teatrze podczas próby generalnej. Poszczególne sceny połączył dialog, który rzuca pomost do współczesności. Podobnie autorskie piosenki ilustrują wydarzenia na scenie nadając przedstawieniu pierwiastki wodewilu.

Czechow,  doświadczony obserwator utrwalił wiele zabawnych historii z życia dziewiętnastowiecznej Rosji. Ośmiesza przywary i słabostki różnych grup społecznych. Puenty, jak to zazwyczaj z satyrą bywa, można dopasować także do współczesnej rzeczywistości.

Zespół Szkół w Komarówce zaprasza gimnazjalistów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Święto Pań i Dzień Sołtysa w Czemiernikach

Skomentuj